Доторкніться до історії власними руками
Білозерський музей розташовано у центрі смт. Білозерка за 17 км від Херсона на шляху до Дніпровського, Кізомису, Станіславу у бік, де кінчається Дніпро пройшовши шлях у 2 тисячі 200 км.
В музеї ви почуєте
про історію заснування Білозерки Іваном Ганнібалом, про винайдення вакцини від сибірської виразки у Білозерці, про садибу сім’ї Скадовських та її знаменитих гостей, захопливу історію життя сліпої та глухонімої дівчини Ольги Скороходової та багато іншого. Музей може бути цікавим для усіх, але для дітей у нас розроблені окремі пізнавальні екскурсії.
В музеї облаштовані інтерактивні експозиції,
де відвідувач може взаємодіяти з експонатами – торкатися та осягати їх на дотик, одягати, грати на них, нюхати і, навіть, пити. В нашому музеї замість звичного «Нічого не торкатися», ви почуєте «Доторкніться до історії власними руками».
Наша сувенірна лавка
містить предмети козацького та селянського побуту – глиняні козацькі люльки, виготовлені за старовинними зразками, козацькі поливні піали для кави та очеретяні сопілки-пищикі. В музеї ми можемо почастувати відвідувачів кавою за старовинним рецептом – по-козацькі з сіллю. Зробіть фото для Інстраграм або ФБ у запорозькому або селянському костюмі з відповідним предметом. Придбайте на згадку про музей магніт з музейним слоненям або з символікою Білозерки.
Аудіогід
Аудіоекскурсії ведуть Роман Харандюк і Дарія Нечитайло
Видатні Белозерці
Ольга Скороходова
Уродженка Білозерки, видатна вчена-дефектолог, членкиня Академії педагогічних наук, громадська діячка, письменниця. Всі свої твори Ольга Іванівна створила при повній відсутності зору та слуху.
Сергій Бондарчук
Уродженець Білозерки, видатний кінорежисер, сценарист та актор. Лауреат Державної премії та премії американської кіноакадемії «Оскар», народний артист. Виконавець ролей Тараса Шевченка и та Івана Франка.
Тифлотуризм
М. Гоманюк
Тифлотуризм – це різновид туризму, спрямований на задоволення рекреаційних потреб незрячих та осіб зі слабким зором. З іншого боку світ незрячих людей може бути цікавим і пересічному глядачеві, адже це дає можливість подивитися на світ з іншого куту зору.
Музейний простір
…Занурити руки у невідоме – це і ризик, і жага пізнання, і гра. Зрештою, вся ця виставка і є певним чином гра довжиною усього в 40 хвилин, але вона безумовно запам’ятається кожному. І навряд чи після неї когось залишить байдужим людина в темних окулярах з тростинкою в руках.
Юлія Данилевська
Зазвичай, у "храмі муз" ми чуємо від науковців та екскурсоводів: "Відійдіть!" , "Не чіпайте!", але в музейному просторі для людей з вадами зору гіди навпаки пропонують відвідувачам інтерактивні практики.
Інформація про екскурсійні маршрути,
в які входить Білозерський музей
Що цікавого поблизу:
-
Пам’ятка природи «Джерело св. Іоанна» у Білозерці
-
Пам’ятний знак на місці будинку, де жив Сергій Бондарчук
-
Осетровий завод у селищі Дніпровське
-
Рибацька база «Дельта Дніпра» у селищі Дніпровському
-
Бази відпочинку та рибальства у селах Велетенське та Кізомис
-
Місце впадіння Дніпра у Дніпровсько-Бузький лиман у Кізомисі з дитячою базою відпочинку «Фрегат»
-
Золотий мис – археологічна пам’ятка римського часу I-III ст. н. е. в надзвичайно красивому ландшафті
-
Станіславський мис, мис Гіпполая (Деметри), навпроти – ближній Станіслав-Аджигольський маяк
-
Станіславські гори (Херсонські гори) – цікаве геологічне утворення з глибоких яруг на найвищому на лимані станіславському березі лиману навколо античного городища VI–III ст. до н.е.
-
Хабловський маяк – кордон Херсонської та Миколаївської області
Екскурсійні маршрути:
1. Перший віломаршрут Херсонщини: Казений сад–Благовіщенський монастир–Білозерський музей
2. Автобусний тур «Вздовж Дніпровського Лиману» (Херсон–Олександрівка)
3. Автобусний тур Касперівка – батьківщина Касперовської ікони
4. Греція та Рим – Класичні пам’ятки Херсонщини (Дніпровське, Золотий Мис, Скелька)
Експонат місяця
Бляшана Калоша
Унікальні бляшані калоші для косіння очерету. В експозиції міститься оригінал бляшаної калоші з Білозерки та реконструйована пара калош з валянками та кріпленнями робити майстра Андрія Лопушинського.
Контакти
Соцмережи:
З питань відвідування музею та екскурсій звертатися:
Телефон: +38 066 480-01-26
Микола Гоманюк – концепція, екскурсії
Сергій Дяченко – історичний блок
Максим Афанасьєв – дизайн
Олена Таскаліна – фото і відео
Роман Харандюк – аудіогід Дарія Нечитайло – аудіогід