БЛАГОДІЙНИЙ ТЕЛЕРАДІОМАРАФОН
Інгредієнти
(Складники страви – ключові моменти та компетентності, які для цього потрібні)
-
Добрі контакти з однією з місцевих телерадіокомпаній;
-
сценарій проведення;
-
перелік гостей, які виходитимуть в ефір протягом трансляції марафону;
-
інформаційні ролики для телебачення та/чи радіо – анонси, а також ролики, які пояснюють мету проведення протягом самого марафону;
-
флаєри та афіши марафону для розміщення їх на вуличних носіях, на підприємствах та в організаціях.
Час приготування
Для приготування цієї страви потрібно до 6 тижнів.
За 6 тижнів треба провести роботу з підготовки сценарію, виготовлення друкованої інформаційної продукції та інформаційних роликів для телебачення та/чи радіо.
За 4 тижні треба розпочати інформаційну кампанію у соціальних мережах та через місцеві сайти, через розповсюдження флаєрів у людних місцях та трансляцію рекламних роликів на каналах партнерської телерадіокомпанії.
Сама акція триває стільки часу, скільки ви визначите самі. У нас два телерадіомарафони тривали з 7.00 години ранку до 22.00 вечора.
Складність приготування
Лише на перший погляд здається, що в цій страві інгредієнти і сам рецепт прості. Насправді, серед усіх страв ця – найскладніша з точки зору організації та проведення. Перша складність – отримати «добро» на участь у марафоні від телерадіокомпанії, тому що захід триватиме цілий робочий день, протягом якого будуть задіяні усі телевізійні та радіо студії, практично усі журналісти компанії та технічний персонал. Друга складність – забезпечити участь необхідної кількості гостей у кожній студії, щоб в ефірі не було «дірок».
Найбільше смакуватиме
Масштабність заходу: проведення марафону залучає до благодійності велику кількість людей – від заможних до людей з середнім та низьким рівнем статків.
Ефективність: мета проведення телерадіомарафону повинна бути досить вагомою, а очікувана сума збору благодійних пожертв – великою. За один телерадіомарафон можна зібрати значну суму благодійних пожертв. Наприклад, наш результат за час марафону у вересні 2014 року склав 182 258 грн., а у лютому 2015 року – 103 289 грн.
Видимість: марафон може транслюватися онлайн, залучаючи глядачів зі всього світу.
Бюджет та ресурси
Це «блюдо» – з незначними витратами з точки зору «живих» коштів. Вони знадобляться тільки на виготовлення флаєрів та афіш марафону для розміщення їх на вуличних носіях, на підприємствах та в організаціях. Оскільки телерадіокомпанія виступатиме партнером благодійного заходу, вона бере на себе виготовлення та трансляцію інформаційних відео- та радіороликів протягом місяця до марафону та усю затратну частину, пов’язану з забезпеченням самих телерадіоефірів.
З початком інформаційної кампанії одразу оприлюдніть цільовий розрахунковий рахунок, відкритий спеціально для безготівкових благодійних пожертв. Наш досвід свідчить, що за умови активної рекламної кампанії вони почнуть надходити ще до дати проведення марафону.
Як це готувати
Крок 1
Почніть з перемовин з телерадіокомпанією щодо можливого партнерського проекту. Підготуйте для проведення перемовин проект Договору.
Крок 2
Розробіть макети інформаційної рекламної продукції: флаєри, плакати. Надрукуйте їх.
Крок 3
За місяць розпочніть інформаційну кампанію: вихід у ефіри теле- та радіороликів, розміщення інформаційних матеріалів у місцевих друкованих та електронних ЗМІ, у тому числі на офіційних сайтах обласної та міської рад, у соціальних мережах, розклейка плакатів на вуличних рекламних носіях, розповсюдження плакатів та буклетів на підприємствах та в установах, розповсюдження флаєрів волонтерами у людних місцях.
Крок 4
Разом з працівниками телерадіокомпанії складіть список можливих учасників прямого ефіру марафону (хтось відгукнеться сам, а когось треба запросити).
Проведіть роботу із залучення до ефірів керівництва області та міста та неформальних авторитетів громади.
Крок 5
Разом з працівниками телерадіокомпанії запросіть до участі у марафоні художні колективи, співаків, поетів, які зможуть прикрасити марафон виконанням творів, відповідних до теми марафону.
Крок 6
Визначте координатора марафону. Сформуйте команду для безпосереднього проведення акції з чітким розподілом ролей: за кожною студією закріпіть людину з числа вашого персоналу, або активіста/активістку, які забезпечуватимуть зв’язок між ведучими у студії та координатором. Визначте склад волонтерів, які здійснюватимуть патронат виставки-продажу робіт художників та прозоре функціонування благодійної скриньки у холі будівлі телерадіокомпанії. Члени команди також мають супроводжувати доброчинців у студії для участі у прямому ефірі.
Поради від шефа – додаткові лайфхаки та особливості реалізації
-
Зазвичай рекламу марафону здійснює та ж сама телерадіокомпания, яка й буде проводити його у своїх студіях. Інші телерадіоканали згідно своїх політик частіше за все чужі канали чи програми не рекламують (у тексті не може звучати назва чужої медіа-компанії), але, якщо ви маєте підтримку інших медіа, то це не виключено. Пробуйте!
-
Не всі люди, які захочуть підтримати ваш марафон й прийдуть до будівлі телерадіокомпанії, матимуть бажання вийти у прямий ефір, але вони повинні мати змогу приєднатися до благодійної справи. Тому треба встановити благодійну скриньку у холі компанії прямо на вході.
-
Можна у холі телерадіокомпанії провести благодійну виставку-продаж картин місцевих художників, як це зробили ми. Виставка не тільки прикрасила місце проведення марафону, але й стала додатковим джерелом благодійних пожертв. У нашому випадку продажем своїх робіт займалися самі художники-благодійники, а виручені кошти потрапляли прямо до опломбованої благодійної скриньки, розміщеної поруч з виставкою.
-
По закінченню марафону необхідно зробити оголошення для телеглядачів та радіослухачів про час, коли буде оприлюднено результати марафону. Ми практикували оголошення підсумків наступного ранку – перша новина на початку теле- та радіоефіру.
-
Інкасацію скриньок, встановлених у кожній з телевізійних та радіостудій, краще проводити просто у центральній студії за участі обох сторін: Фонду та телерадіокомпанії під наглядом телекамер для того, щоб вранці під час підведення підсумків благодійного марафону ви мали відеоряд як доказ прозорості благодійного марафону та чесності інкасації скриньок.
Додатки
Плакат | Інформаційний флаєр марафону |
---|