top of page

БЛАГОДІЙНИЙ КОНЦЕРТ

Інгредієнти

(Складники страви – ключові моменти та компетентності, які для цього потрібні)

  • Концертна програма (музичні чи/та хореографічні колективи, окремі виконавці – за вашим смаком та смаком вашої громади);

  • зала з пристосованою для концертів сценою;

  • поліграфія – надруковані благодійні квитки, афіши;

  • інформаційна кампанія у місцевих ЗМІ, у тому числі анонси на телебаченні та радіо;

  • вулична реклама (білборди, лайтбокси, тощо) – за смаком;

  • як завжди, обов’язковий компонент – це мета, задля якої проводиться благодійний захід.

Час приготування

 

Для якісного приготування достатньо півтора-два місяця. Проте планувати та вести перемовини з виконавцями треба заздалегідь – зазвичай графік виступів у серйозних колективів розписаний на рік вперед.

За 6 тижнів треба вже мати програму заходу, друкувати рекламну продукцію та  благодійні квитки. На цей момент вже треба мати домовленість щодо концертної програми та місця проведення.

За 4 тижні повинна початися інформаційна кампанія.

Разом з початком інформаційної кампанії ви вже маєте бути готові до розповсюдження благодійних квитків. 4 тижні зазвичай вистачає для залучення учасників.

Складність приготування

 

Основна складність полягає у необхідності чіткого планування заходу. Необхідно узгодити дату проведення благодійного концерту з графіком виконавців і потім вже дотримуватися визначеного терміну, адже змінити дату буде вже неможливо. У найгіршому випадку ви можете просто втратити зірку своєї програми та кошти, зібрані для організації заходу. Тому, після досягнення угоди про проведення концерту, вам треба буде підлаштовуватися під визначену дату, незважаючи на те, що обставини можуть змінитися – наприклад, одночасно з вашим заходом може проводитися інший, більш масштабний, який «відтягне» аудиторію.

Найбільше смакуватиме

 

Благодійний концерт – ще один з наших найпривабливіших інструментів місцевого фандрейзингу. Його глядачі одночасно і отримують естетичну насолоду, і відчувають себе благодійниками, адже будь-який концерт має благодійну мету. Взагалі під час проведення багатьох наших фандрейзингових акцій ми намагаємось не просто звернутися до громади з проханням про пожертви, але й дати містянам щось приємне навзаєм. Це спрацьовує.

Найбільше смакуватиме концерт з запрошенням зірок, зокрема тих, які мають відношення до вашої громади.

Бюджет та ресурси

 

Благодійний концерт, як і будь-який благодійний захід, передбачає витрати. Для початку складіть їх перелік та обміркуйте, як можна їх мінімізувати.
Якщо артисти дали згоду виступити без гонорару, на благодійних засадах, то це не означає, що їхня участь не буде вам нічого коштувати. Треба врахувати витрати на їхній проїзд, якщо артисти з іншого міста, за необхідності – проживання у готелі, транспортні витрати на доставку їхніх інструментів, костюмів, реквізиту, забезпечення їх харчування, тощо (згідно виставленому ними райдеру).
До переліку необхідних витрат додайте виготовлення друкованої продукції, у тому числі – благодійних квитків, а також невідворотні дрібні витрати (зв’язок, таксі до і під час концерту, квіти…)

А ось отримати концертну залу без орендної плати досить реально, особливо якщо це – комунальний заклад. Зверніться з офіційним листом до власника КЗ. У листі обґрунтуйте, що цей концерт – не комерційний захід, що він проводиться задля вирішення конкретної та нагальної соціальної проблеми. Якщо ви отримаєте стандартну чиновницьку відмову, йдіть на прийом до керівника області, міста чи селища. Не будьте ПРОХАЧАМИ, бо ви – платники податків, на які утримується цей заклад, тож він має задовольняти потреби вашої громади та працювати для неї.
Підтримку місцевих ЗМІ у проведенні інформаційної кампанії теж можна отримати на благодійних засадах, якщо ви володієте комунікаційними навичками та маєте гарну репутацію.

Прорахуйте все до того, як почнете безпосередньо займатися рекламою заходу, щоб не «спрацювати у нуль» і цим не зашкодити репутації вашої організації, адже після проведення концерту вам необхідно буде звітуватися перед громадою – розповісти, чи досягли ви мети збору благодійних пожертв. Звісно, ідеальний варіант – це оголосити про результат одразу після завершення концерту. 

Як це готувати

 

Крок 1
Формулюємо мету благодійного концерту. У наших концертів вона була різна – на допомогу військовим, тимчасово переміщеним із зони АТО особам, на придбання медичного обладнання для спасіння передчасно народжених малюків, але кожного разу ця мета торкала серця херсонців та була їм абсолютно зрозумілою. Мета вашого заходу може бути як реакцією на потреби місцевої громади, так і об’єднуючим фактором національного масштабу.

 

Крок 2

Концертна програма
Коли ви обираєте чи самі формуєте концертну програму, то маєте бути впевненими, що цей концерт буде цікавим для мешканців вашого міста або селища. Важливо, щоб глядацька зала була повною не тільки для того, щоб виправдати витрати та отримати вагому благодійну складову. Артисти, які дали згоду виступати без гонорару, теж стали благодійниками, тож і вони повинні відчути, що роблять важливу справу для громади. Повна зала – це ваше «пристойне обличчя» перед артистами та повага до їх роботи.

Кого можна запросити з виступом? Це можуть бути як артисти (музиканти, танцювальні колективи, співаки), запрошені вами з інших міст, так і знаменитості - «зірки» вашої громади. Ми успішно провели благодійні концерти Заслуженого артиста України, скрипаля й диригента, Почесного громадянина Херсона Олександра Гоноболіна, миколаївського камерного оркестру «АРС НОВА». Майже півтори тисячі містян зібралися у кіноконцертному залі «Ювілейний» на доброчинному концерті грузинського ансамблю пісні і танцю «Сакартвело» з Одеси. Концертна програма херсонця - переможця телевізійного шоу «Х-фактор» Віктора Романченка привабила любителів рок-музики, українських та світових хітів. Тож, як бачите, це були зовсім різнопланові концерти.


Крок 3

Визначаємо залу. Ми обирали зали у залежності від багатьох чинників, найголовніші з яких:

  • відповідність програмі концерту та її тематиці, оскільки камерний концерт потребує затишної та невеликої зали, зали з дуже доброю акустикою, й навпаки – концерт сучасної естрадної пісні потребує великої зали або навіть стадіону;

  • важливо врахувати кількість артистів-учасників. Наприклад, великий танцювальний ансамбль потребує великої сцени;

  • згода самих артистів виступати на тій чи іншій сцені (не забутьте це узгодити з ними). Зала має відповідати райдеру, висунутому артистом;

  • обов’язково подумайте про те, наскільки зручно дістатися місця проведення концерту глядачам.

Крок 4
Організуємо та проводимо інформаційну кампанію у місцевих ЗМІ. За можливості та необхідності розміщуємо рекламу у місті – це можуть бути біл борди, сітілайти, афіши на рекламних тумбах. Корисно розмістити інформаційні повідомлення чи плакати в організаціях, де працює багато людей, які можуть бути потенційними відвідувачами концерту – на підприємствах, у навчальних закладах, тощо.

 

Крок 5

Забезпечуємо логістику відповідно райдеру виконавців. Не забуваємо запросити на концерт представників ЗМІ та наприкінці оголосити про результат збору коштів. Скоріше за все, в день проведення концерту ви ще не будете знати чіткої суми зібраних коштів, але приблизна цифра вже має бути  і її треба оприлюднити.

Поради від шефа – додаткові лайфхаки та особливості реалізації 

 

Перед тим, як запрошувати виконавців та планувати концерт, з’ясуйте звичайну ціну на квитки та гонорари виконавців. Люди не готові платити більше звичайної ціни за виступ колективу чи виконавця лише для того, щоб підтримати проект вашого Фонду. Також корисно буде дізнатися, чи цей колектив/виконавець раніше брав участь у благодійних акціях. Не всі колективи/виконавці погоджуються працювати без гонорарів, але можуть зробити їх мінімальними  за умови, якщо ви зможете забезпечити резонансне висвітлення події та довести прозорість роботи з благодійними коштами.

 

Детальні поради, як провести благодійний концерт, ви зможете знайти у онлайн-посібнику Українського форуму благодійників 

bottom of page